7 najlepszych sposobów na przyśpieszenie porostu włosów

wpis w: Uroda | 0

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym zmaga się multum osób na całym świecie. Polska, jako 8. kraj na tzw. mapie łysienia – to prawdziwa czołówka. Nic więc dziwnego, że tak wielu Polaków poszukuje efektywnych sposobów na przyśpieszenie porostu włosów.

Na pytanie: jak przyśpieszyć porost włosów? Odpowiedzi szukać może nawet 10 milionów Polek i Polaków. Niestety, mimo ogromnego zainteresowania i podaży na rozwiązania przyśpieszające porost włosów – trudno mówić o uniwersalnej metodzie.

Jak przyśpieszyć porost włosów? Poznaj 7 najlepszych metod!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, postanowiliśmy stworzyć zestawienie 10 najlepszych metod na przyśpieszenie porostu włosów. Przy czym – pragniemy zauważyć, że ma ono charakter mocno subiektywny. Kolejność poszczególnych rozwiązań jest przypadkowa.

# Tabletki (witaminy) na porost włosów

Nadmierne wypadanie włosów to przypadłość, która częstokroć wynika z niedoborów w diecie. Doskonałym sposobem na ich uzupełnienie jest zastosowanie tabletek z witaminami i minerałami. Szczególnie ważne są: witamina A, witamina E, witamina B6, cynk, miedź, żelazo oraz biotyna.

# Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy to zabieg polegający na wstrzykiwaniu specjalnie przygotowanego koktajlu bezpośrednio na skórę zmienioną chorobowo. Mezoterapia igłowa skóry głowy daje natychmiastowe efekty – już po kilku dniach zaczynają się pojawiać baby hair. Niestety, aby osiągnąć pełen efekt należy zrealizować całą serię zabiegów, co jest kosztowne.

# Szampony stymulujące porost włosów

Każda osoba borykająca się z nadmiernym wypadaniem włosów, nie raz zwróciła uwagę na reklamę szamponów potencjalnie stymulujących porost nowych włosów. To rozwiązanie, którego skuteczność bywa bardzo różna. Z jednej strony – przeczytać możemy pozytywne opinie sugerujące spektakularne rezultaty, z drugiej zaś – sporo krytyki i niezbyt przychylne recenzje. Może to sugerować, że skuteczność szamponów na porost włosów jest zależna od konkretnego przypadku.

# Maseczka z jajek

Jedną z babcinych metod, które przedstawiana jest jako najefektywniejsze rozwiązanie na włosy jest maseczka z jajek. To banalna w przygotowaniu mikstura, która aplikowana bezpośrednio na zwilżone włosy – może przynieść doskonałe rezultaty. Wszak jaja to najlepsze źródło witamin i minerałów.

# Wcierka z kozieradki

Domową metodą, której warto się bliżej przyjrzeć jest wcierka z kozieradki. Nasiona tej rośliny to bogactwo wielu cennych związków, które – jak dowodzą badania – sprzyjają wzrostowi włosów i hamują nadmierne wypadanie włosów. Wcierka z kozieradki działa – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednakowoż, podobnie jak w przypadku innych rozwiązań – wcierka niestety nie działa w każdym z przypadków.

# Płukanka z pokrzywy i skrzypu polnego

Płukanka ze skrzypu polnego i pokrzywy to metoda wykorzystywana od wielu lat. Nie ma w tym nic dziwnego, o właściwościach tych roślin – wiedziano już wieki temu. Po dziś dzień, dobroczynne działanie wykorzystywane jest w pielęgnacji włosów.

Płukankę ze skrzypu i pokrzywy przygotowuje się bardzo prosto. Przygotowany susz ziołowy należy zaparzać przez kilkanaście minut, odcedzić, a następnie spłukać umyte włosy.

# Mycie włosów octem jabłkowym

Ocet jabłkowy to produkt o wielu właściwościach. Jak się okazuje – jedną z nich jest stymulacja porostu nowych włosów. Produkt ten doskonale sprawdzi się jako alternatywa dla szamponu. Nieprzyjemny zapach octu szybko wyparowuje.

Uwaga! Na włosy należy aplikować roztwór octu z wodą. Zbyt wysokie stężenie octu może przynieść efekty odwrotne od oczekiwanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *