Domowe sposoby na wybielenie zębów. Czy są skuteczne i bezpieczne?

wpis w: Uroda | 0

Proces wybielania zębów można zrealizować także w domu. Oczywiście, trudno spodziewać się tak dobrych rezultatów jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnych zabiegów, nie mniej jednak – efekty z całą pewnością będą widoczne.

Piękne, białe zęby są na wyciągnięcie ręki. Rozwój medycyny, liczne badania i analizy – sprawiają, że zęby możemy skutecznie wybielić nie wychodząc z domu. Pytanie jednak – czy te metody są dostatecznie skuteczne i bezpieczne? Czy wybielanie zębów w domu to na pewno najlepsze rozwiązanie?

Co zrobić, aby mieć białe zęby?

Odpowiedź na te pytanie jest banalnie prosta – wystarczy o nie po prostu dbać! Nie mniej jednak, czasem na profilaktykę jest już za późno. Kiedy przebarwienia i zażółcenia już się pojawią musimy reagować w bardziej radykalny sposób. Poniżej przedstawiamy dwie, najczęściej wykorzystywane metody na białe zęby.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to produkt spożywczy o silnych właściwościach. Wykorzystywana jest w celach pro-zdrowotnych, między innymi do odkwaszania organizmu. Zastosowanie znajduje również przy wybielaniu zębów.

Soda oczyszczona wykazuje bardzo silne właściwości oczyszczające zęby. Działa na tyle silnie, że jej nadmierne stosowanie może doprowadzać do uszkodzenia szkliwa. Stomatolodzy podchodzą do tej metody bardzo krytycznie. Nie rekomendują wykorzystywania tych metod ze względu na fakt, iż może wyrządzić więcej szkód, niż przynieść pożytku.

Sok z cytryny

Innym rozwiązanie jest zastosowanie soku z cytryny. Podobnie jak soda – znajduje zastosowanie w wielu kosmetykach i lekach. Kwas cytrynowy może mieć jednak degradujący wpływ na szkliwo. W każdym razie metoda ta jest skuteczna i pozwala wybielić zęby nawet o kilka tonacji.

Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu do sody oczyszczonej, sok z cytryny działa znacznie słabiej – co oznacza, że efekt wybielenia jest słabszy. Jednakowoż, bezpieczeństwo stosowania tej metody jest znacznie wyższe. Kwasy owocowe znajdujące się w soku z cytryny działają znacznie słabiej.

Skuteczne, ale niebezpieczne alternatywy, czyli dlaczego warto stawiać na sprawdzone metody

Mało który stomatolog jest w stanie polecić domowe receptury na białe zęby. Wszak, wiąże się to z niemałym ryzykiem uszkodzenia szkliwa. Dlatego też w gabinetach dentystycznych zwykle odradza się takowe rozwiązania. Na całe szczęście profesjonalne zabiegi wybielające zęby są coraz tańsze. Już teraz wybielanie lampą Beyond można zrealizować za około 100 złotych. Efektywność i bezpieczeństwo takiego zabiegu stoi na najwyższym poziomie.

Biorąc pod uwagę fakt, że ceny profesjonalnych zabiegów nie są zbyt wysokie – warto z nich korzystać. Świetne efekty w połączeniu z pełnym bezpieczeństwem sprawia, że jest to zdecydowanie najlepsza forma na wybielenie zębów.

Oczywiście, domowe sposoby można stosować. Należy mieć jednak na uwadze, że nadmierne wykorzystywanie tak silnych preparatów może skutkować reakcjami niepożądanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *