Kompleks małego penisa. Czy warto powiększyć członka?

wpis w: Uroda | 0

Powszechnie uważa się, że płcią, która boryka się z większymi kompleksami są kobiety. Nie jest to do końca prawdą, zważywszy na badania dotyczące wielkości penisa. Okazuje się bowiem, że nawet 40% Polaków może mieć z tego tytułu kompleksy.

Zwykle, niezadowolenie z rozmiaru swojego członka wykazują osoby młode (do 28 roku życia). To właśnie w tym gronie odsetek mężczyzn posiadających tzw. kompleks małego penisa jest zdecydowanie największy.

czy powiększyć penisa

Kompleks małego penisa – czy jest zasadny?

Wielkość prącia dla mężczyzn jest swojego rodzaju miarą ich męskości. Takie podejście jest rzecz jasna ogromnym błędem, wszak – nie ma to najmniejszego związku z tym jakimi są mężczyznami.

Co więcej, wielu Panów uważa, że wielkość penisa ma ogromny wpływ na stosunek seksualny. To nieprawda! Seksuolodzy w tej kwestii są zgodni – 10 centymetrowy penis może dokonać pełnej penetracji pochwy.

Czy rozmiar ma znaczenie? Doktor Francken odpowiada.

W 2002 roku, doktor Francken przeprowadził badanie na aktywnych seksualnie kobietach. Panie miały udzielić odpowiedzi na intymne pytanie: czy rozmiar członka ma znaczenie?

Co ciekawe, tylko 45% ankietowanych oddało głos. Reszta odmówiła udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie, przez co wyciąganie wniosków z wyżej wymienionego badania jest mocno ograniczone. Nie mniej jednak, tylko 21% Pań uznało, że penis i jego wielkość jest istotna. Oznacza to, że dla 4/5 kobiet – rozmiar członka nie ma większego znaczenia.

Co piąta kobieta uważa, że długość penisa ma znaczenie! Jak powiększyć członka?

W dzisiejszych czasach medycyna oferuje co najmniej kilka rozwiązań, które pozwalają skutecznie powiększyć prącie. Które z nich jest najefektywniejsze? Ile kosztują metody powiększania penisa i którą wybrać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdą Państwo w dalszej części tej publikacji.

Zdecydowanie najefektywniejszym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny polegający na nacięciu więzadeł wieszadłowych. Według chirurgów – dzięki temu zabiegowi, można zyskać nawet 3-4 centymetry na długości penisa. Okres rekonwalescencji jest krótki, a sam zabieg mało-inwazyjny.

Alternatywnym sposobem jest powiększanie penisa przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego. To jednak sposobów, który dedykowany jest głównie mężczyznom pragnącym zwiększyć obwód penisa. Efekty? Co najmniej 2-3 centymetry w obwodzie. Warto jednak przy tym zauważyć, że zabieg ten należy cyklicznie powtarzać, gdyż efekty nie są trwałe. Zwykle utrzymują się przez kilkanaście miesięcy.

Innym rozwiązaniem, które stale zyskuje nowych zwolenników są kremy, maści i suplementy diet na powiększanie penisa. To rozwiązanie kontrowersyjne, ale jak pokazują liczne opinie – coraz efektywniejsze. W niektórych przypadkach, producenci wręcz gwarantują efektywność. Tak jest chociażby w przypadku Member XXL. Na stronie producenta natrafić można bowiem na zapis:

Skuteczność preparatu Member XXL została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Bardzo dobre recenzje zbiera również krem na powiększenie penisa Expansil, o którym więcej można przeczytać na oficjalnej stronie producenta – www.expansil.pl.

Czy warto powiększyć penisa?

Mimo wszystko, wielu mężczyzn pragnie dokonać zabiegu powiększania penisa. Czy warto? Czy tego typu zabieg faktycznie może wyeliminować kompleksy?

Zabiegi oferowane przez medycynę (nacięcie więzadeł wieszadłowych, wypełnianie kwasem hialuronowym) to skuteczne rozwiązania pozwalające powiększyć prącie o nawet kilka centymetrów.

Zanim jednak zdecydujemy się na ich realizację – zalecamy wizytę u seksuologa. Być może Twój problem leży tylko w głowie i obędzie się bez interwencji chirurgicznej? Wszak, jak przekonują specjaliści – „kompleks małego penisa” uwarunkowany jest zwykle nie przez faktyczny defekt fizyczny, a zbyt wybujałe oczekiwania i wyobrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *