Jak poradzić sobie z bezsennością i chrapaniem?

wpis w: Zdrowie | 0

Co trzeci Polak boryka się z problemami ze snem. Bezsenność, problemy z zasypianiem, płytki sen, chrapanie – to wszystko wpływa na samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W gabinetach lekarskich, pacjentom bardzo często zaleca się konsumpcję silnych środków nasennych. To rozwiązanie bardzo skuteczne (niemal gwarantuje efekty), ale przy tym silnie uzależniające. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że po odstawieniu środków nasennych problem będzie jeszcze większym. Alternatywnym rozwiązaniem dla tych silnych leków są naturalne sposoby, które w głównej mierze opierają sią na elementach zdrowego trybu życia.

Jak naturalnie radzić sobie z bezsennością?

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie warunki. Kluczowym jest bowiem to, aby nasze łóżko było wygodne, a sypialnia należycie przygotowana. Komfort wynikający z warunków jest bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy. Z całą pewnością będzie miał wpływ zarówno na jakość Twojego snu, jak i tempo zasypiania. Wpływ na sen ma również odżywianie i podejmowana aktywność fizyczna. Odpowiednia kondycja ciała to gwarancja wydajności wszelkich układów znajdujących się w organizmie człowieka. Prowadząc tzw. zdrowy tryb życia, bezpośrednio wpływamy także na fazę snu. Kluczowym dla bezsenności wydaje się być eliminacja stresu z naszego życia. Można go ograniczyć w bardzo prosty sposób. Najlepszym reduktorem tego zjawiska jest relaks i/lub wymagająca aktywność fizyczna. Warto odpowiednio zmęczyć się przed snem, by najzwyczajniej w świecie nie mieć sił na myślenie o swojej sytuacji i towarzyszącym stresie. Pragnąc wyeliminować bezsenność w sposób naturalny, musimy również całkowicie zrezygnować ze wszelakich używek. Alkohol, papierosy i inne „dopalacze” muszą pójść w odstawkę. Wszakże, ilość szkodliwych substancji znajdujących się w tego typu środkach ma ogromny wpływ na pracę naszego organizmu oraz mechanizmy regeneracyjne, w tym także sen. Pamiętaj: tabletki nasenne powinny stanowić ostateczność. Sięgnij po nie dopiero wtedy, gdy wszystkie naturalne metody zawiodą.

Jak naturalnie radzić sobie z chrapaniem?

Chrapanie to dolegliwość, która dosięga około 1/3 Polaków. Zdecydowanie częściej chrapią mężczyźni, co jest wynikiem innej budowy anatomicznej dróg oddechowym. Przypadłość ta często dotyka także dzieci. Dowiedz się co zrobić, aby przestać chrapać!

Czy wiesz, że chrapanie może okazać się śmiertelne?

Chrapanie to przypadłość, która przez szerokie grono osób jest zwyczajnie w świecie lekceważona. Mało kto, zdaje sobie bowiem sprawę, że konsekwencją chrapania może być nawet śmierć. Wszystko za sprawą pojawiające się bezdechu sennego – przypadłości, która polega na epizodycznych przerwach w oddychaniu. Bezdech senny może pojawiać się nawet do kilku tysięcy razy podczas jednej nocy. Kilku, a nawet kilkunastu sekundowe przerwy w oddychaniu doprowadzić mogą do przykrych konsekwencji zdrowotnych, a konkretniej: udaru mózgu lub zawału serca. Wynikiem chrapania mogą być również: problemy z koncentracją, bóle głowy, senność w czasie dnia oraz problemy z erekcją (dotyczy mężczyzn). Mamy nadzieję, że to nie pozostawia Tobie żadnych złudzeń – musisz wyeliminować chrapanie!

Jak pozbyć się chrapania?

Leczenie chrapania może przybierać różne formy. Zdecydowanie najczęściej stosuje się proste urządzenia zwane aparatami na chrapnie. Zakłada się je przed snem, a ich zadaniem jest zwiększenie ciśnienia przepływu powietrza w kanałach oddechowych. Dzięki temu, ewentualne niedrożności przestają stanowić zagrożenie. Eliminowany jest również efekt akustyczny chrapania. Niekiedy, pojawiają się wskazania do operacyjnego leczenia chrapania. Ma to miejsce w przypadku diagnozy krzywej przegrody nosowej, wiotkości mięśni gardła czy przerostu migdałków. Zazwyczaj tego typu zabiegi realizowane są w przypadku dzieci. Innym rozwiązaniem na chrapanie, zdecydowanie najwygodniejszym i przy okazji nie ustępującym skutecznością jest stosowanie suplementów diet na chrapanie. Środki takie Snoran Plus doskonale sprawdzają się w walce z problemem chrapania i pozwalają wyeliminować go raz na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *