Jak pozbyć się chrapania? Poznaj przyczyny i sposoby na chrapanie

wpis w: Zdrowie | 0

Chrapanie to dolegliwość, która dokucza około 1/3 Polaków. Grono chrapiących stanowią głównie mężczyźni, których uwarunkowania genetyczne sprzyjają rozwojowi tej przypadłości.

Zwykle wykazujemy lekceważący stosunek do chrapania. Te akustyczne zjawisko jest ignorowane, co może zakończyć się wręcz tragicznie. Wszak, chrapanie może stanowić przyczynę groźnego bezdechu sennego, który to z kolei – może doprowadzić do udaru mózgu lub zawału serca. Brzmi groźnie, nieprawdaż?

Czym jest bezdech senny?

Bezdech senny to przypadłość, która objawia się epizodycznymi przerwami w oddychaniu. Podczas jednej nocy takowych przerw może być nawet kilkaset. To stanowi bardzo poważne zagrożenie dla organizmu, które może skutkować niedotlenieniem, udarem mózgu oraz zawałem serca.

Epizodyczne przerwy w oddychaniu zaburzają sen i sprawiają, że o poranku czujemy się niewyspani i niedostatecznie zregenerowani. Zatem stanowi nie tylko zagrożenie dla zdrowia, ale także ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Groźne chrapnie – jak wyeliminować?

Chrapanie to przypadłość, której eliminacja nie jest zbyt kłopotliwa. Problemu można się pozbyć wieloma różnymi metodami. Zdecydowanie najwięcej osób korzysta z leków na chrapanie. Środki farmakologiczne mają na zadaniu wyeliminować niedrożności.

Zastosowanie znajdują również suplementy diet, takie jak chociażby Snoran Plus. Naturalne preparaty są równie skuteczne, a przy tym – nie powodują żadnych skutków ubocznych. Snoran Plus to kompozycja naturalnych składników, tj.:

  • ekstrakt z liści mięty pieprzowej
  • ekstrakt z liści melisy lekarskiej
  • ekstrakt z liści eukaliptusa gałkowego
  • ekstrakt z korzenia gorzknika kanadyjskiego
  • kwas L-askorbinowy (witamina C)
  • ekstrakt z korzenia prawoślazu lekarskiego
  • sproszkowane ziele tymianku

Bogaty skład tabletek Snoran Plus sprawia, że jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla wielu osób. Wieloskładnikowość pozwala sądzić, że receptura będzie skuteczna w wielu przypadkach – niezależnie od przyczyn występowania problemu.

Ponadto, chrapania pozbyć się można stosując specjalistyczne aparaty na chrapanie. To metoda, której efektywność jest bardzo wysoka. Niestety, rozwiązanie te pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o wygodę stosowania.

Profilaktyka, bo łatwiej zapobiegać niż leczyć

Chrapanie to przypadłość, której można w pełni zapobiec. Wystarczy zadbać o to, by nasz tryb życia był zdrowy, a komfort snu stał na najwyższym poziomie.

Wygodny materac i poduszka to nie wszystko. Musisz również zadbać o to, by sypialnia była odpowiednio zaciemniona, a temperatura i wilgotność odpowiednia. Najlepiej śpi się w temperaturze nie przekraczającej 21 stopni Celsjusza.

Ponadto, warto pamiętać również o zdrowej diecie oraz niejedzeniu bezpośrednio przed snem. Najlepiej ostatni posiłek konsumować 2-3 godziny przed położeniem się do łóżka. Podobne zasady powinny dotyczyć aktywności fizycznej – codzienny trening powinien być realizowany w godzinach porannych/popołudniowych, ale nie później niż 3 godziny przed snem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *